Wiedzma bloguje (Czarownicująca): Krótka ankieta - co sądzicie o wiedźmich opiniach kosmetycznych?

poniedziałek, 30 września 2013

Krótka ankieta - co sądzicie o wiedźmich opiniach kosmetycznych?

Na łamach mojego skromnego bloga pojawiło się już kilkadziesiąt tzw recenzji kosmetycznych (BTW - określenie "recenzja" odnośnie opinii o kosmetyku nie wydaje mi się do końca prawidłowe, więc powoli postaram się do niego odchodzić na rzecz "opinii").
Recenzja (z łac. recensio oznaczającego ‘spis ludności, przegląd’, w jęz. pol. za pośrednictwem niem. Recension) – analiza i ocena dzieła artystycznego, publikacji naukowej, projektu, przewodnika, poradnika, wystawy, przedstawienia teatralnego, publikacji multimedialnej, filmu, przemówienia, meczu, mszy itp. Pełni funkcję informacyjną, wartościującą i postulatywną, nakłaniającą lub zniechęcającą. [źródło]
Chciałabym, żeby były dla Was jak najbardziej atrakcyjne, ciekawe i wnoszące wiele informacji, dlatego proszę Was o odpowiedź na kilka pytań zawartych w poniższej ankiecie.
Wyniki ankiety wezmę pod uwagę przy ustalaniu ulepszonego szablonu opinii kosmetycznej :) Dajcie mi znać, czy interesuje Was ogólny wynik tej ankiety, np profil wieku czytelników?

Zapraszam :)
Ankieta będzie otwarta do końca tygodnia, czyli do niedzieli 6.10.2013r. do godziny 15:00.Dziękuję za wypełnienie ankiety! Trzymajcie za mnie kciuki, to moje pierwsze doświadczenie z tego typu obiektem :)

Życzę miłego dnia!

post signature

26 komentarzy:

 1. Done.
  W ogóle od dawna już mnie intryguje jak zrobić i wstawić taką ankietę jak ta Twoja. Spotkałam już kilka podobnych. Masz może jakiegoś linka do "samouczka"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw trzeba mieć konto google i uruchomić Dysk.
   https://support.google.com/drive/answer/87809?hl=pl

   Zrobić tutorial?

   Usuń
  2. "i uruchomić Dysk"
   Ja wiem, że to zboczenie, ale automatycznie pomyślałam O TYM DYSKU, słoniach, A'Tuinie i Krawędzi :)

   Usuń
 2. Wyslane, chetnie poznam wyniki ankiety :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wysłane :))) Udoskonalasz to co już doskonałe?:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Na moją opinię możesz liczyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ankieta wypełniona i wysłana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak rozpoznać czy mam problem z łupieżem czy suchą skórą głowy?... swędzi mnie miejscowo, jak podrapie to pod paznokciami mam pozostałości takiego białego pyłku...nie potrafię tego rozpoznać :((

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pomysł, ale jest brutalny. Posmaruj skalp olejem z przewagą omega-9, np oliwą, gdzieś za uchem żeby ponosić się z olejem przynajmniej godzinę. Kilka dni powinno wystarczyć. Jeśli to suchość - po myciu będzie lepiej, jeśli mallasezia - gorzej.

   Usuń
 7. Wysłałam, ale nie podoba mnie się, że po ponownym otwarciu znów mogę ankietę wypełnić. Czy nie zaburzy to Twoich oczekiwanych wyników? Nie da się z tym nic zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak podejrzewałam ale nie wiem, gdzie to zmienić...

   Usuń
 8. Haha! Własnie napisałam, że czasem miewam problem z ustaleniem granic pojęcia "recenzja" w blogosferze, zaglądam do Ciebie - a tu definicja! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wypełniłam :)

  A jeśli o słowo "recenzja" chodzi, to moim zdaniem w przytoczonej przez Ciebie definicji trzy literki I-T-P. zostawiają bardzo duże pole do popisu :) Ponadto, "recenzja" w przeciwieństwie do "opinii" istnieje jako krótka forma wypowiedzi, a przy tym recenzje kosmetyczne pisze się na bardzo podobnej zasadzie jak pozostałe - łącząc informacje obiektywne (fakty takie jak skład, cena, pojemność), subiektywne (czyli właśnie opinie) i ostateczny wniosek zachęcający bądź zniechęcający.

  A przede wszystkim - wszyscy "wiodący" poloniści stwierdzają jednogłośnie, że język tworzą używający go ludzie, a nie słowniki. Jeśli nie ma słowa lepiej oddającego charakter opisu kosmetyku i jego działania (a "opinia" moim zdaniem pasuje średnio), to można stworzyć nowe słowo albo nadać nowe znaczenie jednemu z istniejących. To właśnie nastąpiło w kosmetycznej blogosferze i moim zdaniem nie ma w tym nic złego :) Lecz, naturalnie, jeśli Tobie "recenzja" mimo wszystko nie odpowiada to dokładnie z tych samych powodów, które podałam masz pełne prawo używać "opinii" :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie zdążyłam. Jest niedziela i po 15tej i nie działa :(

  OdpowiedzUsuń

Czytelniku i Czytelniczko! Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią i włączysz się do dyskusji.

Lawina spamu zmusiła mnie do blokady możliwości komentowania anonimom - mimo wszystko zachęcam Was gorąco i czekam na komentarze!