Wiedzma bloguje (Czarownicująca): Pytania o składy

środa, 19 czerwca 2013

Pytania o składy

Często w komentarzach pytacie mnie o opinię o jakimś kosmetyku.
Żeby nie robić bałaganu - tworzę specjalne miejsce na te pytania.

* Zasady! *

Podaj pełną nazwę produktu (producent, linia, produkt i jego funkcja) oraz pełny skład INCI (ten aqua, cetyl alcohol itp) wklejone w komentarzu, mile widziany link do strony ze zdjęciem, np KWC.

Pytanie, na które szukasz odpowiedzi, zadaj w sposób jasny i jednoznaczny. Na niesprecyzowane pytania nie mogę udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Przed wprowadzeniem produktu sprawdź, czy nie znajduje się on już na liście (niezależnie od przeglądarki: ctrl+f i nazwa).

Nowy produkt umieszczamy tworząc nowy komentarz, nie odpowiedź pod innym komentarzem. Nie mogę przenosić komentarzy, więc jeśli zrobi się bałagan - będę musiała je usunąć.
Podane produkty opiszę w kilku zdaniach, bez super-szczegółowej analizy.
Podczas analiz wspomagam się programami dostępnymi on-line, np www.cosdna.com
Nie mam wykształcenia chemicznego, dermatologicznego ani kosmetologicznego i analizy przeprowadzam hobbystycznie.

Analiza na podstawie składu nie musi się przekładać na faktyczne działanie produktu.

Jeśli masz skórę problematyczną - i tak zachowuj szczególną ostrożność podczas używania nowych kosmetyków!


post signature

97 komentarzy:

  1. to ja zacznę, ciekawi mnie co sądzisz o tym produkcie:

    Marion, Hair Line, Płyn do kręconych włosów

    SKŁAD: Aqua, Glycerin, Polyquaternium-72, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Acrylates/Stearth-20 Methacrylate Copolymer, PEG-12 Dimethicone, Triethanolamine, Hydrolyzed Keratin, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Parfum, Benzyl Alcohol (and) Methylchlorisothiazolinone (and) Methylisothiazolinone

    LINK: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=31999

    PYTANIE: w sumie nawet nie bedac ekspertem widze tam sporo podejrzanych skladnikow, typu pegi, polyquaternium etc...zaczelam go ostatnio uzywac po kazdym myciu, mam krecone wlosy i w miare dobrze podkresla ich skret, ale zastanawiam sie, czy go nie odstawic, poki co skutkow ubocznych nie mam, ale obawiam sie, ze wysuszy wlosy, dlatego napisz prosze co sadzisz o takim skladzie : )

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli mogę się wtrącić... Alkohol na końcu składu nie powinien Cię martwić (im dalej w składzie tym mniejsza ilość, a wszystko po słowie perfum to już śladowe ilości - taka najprostsza do zapamiętania zasada), bardziej by mnie martwiły dwa silikony na końcu składu które mogą oblepiać włosy.

      Ogólnie alkohol benzyl to Alkohol aromatyczny. Imituje zapach jaśminu. Znajduje się na liście potencjalnych alergenów.

      więcej na jego temat tutaj:

      http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/benzyl_alcohol,358/


      Pozdrawiam i mam nadzieje, że się do czekoś przydałam.

      Usuń
    2. ok, tyle, że gdybyśmy mieli się przejmować każdym alkoholem, to i alkohol cetylowy, czyli jeden z podstawowych emolientów w kosmetyce też byłby podejrzany. Benzyl alcohol to po prostu jeden z zapachów.

      Podejrzana dla kręconych z niewłaściwym zestawieniem pogodowym jest gliceryna - to humektant, może więc przy niewłaściwej wilgotności powodować puszenie. To jej tak naprawdę najbardziej bym się bała.
      I tak notabene: gliceryna to też alkohol...

      Silikony, pq i q oraz polimery w takich płynach są niezbędne, coś musi się wszak przykleić i na tę stylizację wpłynąć. Tylko one są w stanie utrzymać się nieco dłużej. Niektóre za długo...

      Płyny to nigdy nie są cuda wszechświata, ale jakaś tam pomoc w stylizacji czy ochronie. Stężenia niewielkie i spore rozwodnienie czy rozpuszczenie w prowadzącym składniku.

      A tu link do analizy tego płynu na wizażu: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p=17807141&postcount=67

      Usuń
  2. EUBIONA, ŻEL DO TWARZY Z LIPOSOMAMI:

    Inci: water hydroalcoholic of aloe extract*, aloe vera extract*, alcohol, natural glycerin, xanthan, jojobal oil*, hyaluronan, lecithin liposome, natural vitamin E, mix of essential oils, limonene, linalool, citronellol, geraniol, citral
    * ingredients from organic farming

    Link: bit.ly/14iB3QO

    Pytanie: Chciałabym dowiedzieć się czy ten alkohol w składzie żelu może wysuszyć moją cerę przy codziennym myciu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A to jest w ogóle ciekawe, co z tym alkoholem, wszak liposomy nie lubią się z alkoholem... Trzeba by się więc w ogóle zastanowić, co z tymi liposomami.
      Na pewno wyczuwalne będzie ściągnięcie po hialuronie, chłodek po glicerynie.
      Alkohol najpewniej przyda się do promocji aloesu i konserwacji całości, jest go jednak sporo.
      Czy wysuszy - trudno więc orzec, ale uważałabym na wszelkie oznaki. Potencjał do tego istnieje.

      Usuń
    2. To zależy od Twojej skóry.

      Moją by wysuszał i podrażniał, ale ja mocno reaguję na alkohol.

      Usuń
    3. alkohol nie jest wskazany do pielegnacji twarzy. Po pierwsze drazni, wysusza a przy dluzszym stosowaniu jest udowodnione ze potrafi doprowadzic do obumerania komorek kolagenowych. Tak samo jak alkoholu powinno sie unikac perfum/ zapachu w kosmetykach do pielegnacji twarzy- to tez alkohol.

      Usuń
  3. Gęsty Szampon Agafii do włosów cienkich i łamliwych

    INCI:Aqua nivalis, Siberian Herbals Water Complex (Rhodo- dendron Dauricum, Inula Helenium, Atragene Sibirica, Helichrysum Arenarium, Solidago Dahurica, Erodium cicutarium, Pedicularis uralensis, Rubus saxatilis, Urtica Dioica, Saponaria Officinalis, Chamomilla Recutita, Silene Jenisseensis Willd, Rhodiola Rosea, Artemisia Mongolica, Scutellaria Baicalensis, Polygonatum odoratum, Lamium album), Magnesium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Co- camidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Mel, Arctium Lappa Seed Oil, Pinus Palustris Wood Tar, Guar Gum, Panthenol, Citric Acid, Parfum, Kathon.


    Czy MLS jest bardzo szkodliwy? Czy jego działanie zostanie jakos złagodzone przez zioła?Czy lepiej przetestowac na wlasnej skorze zamiast pytac sie tutaj ?;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Znów się wtrącę.

      MLS to PEG czyli substancja powierzchniowo czynna.

      Do produkcji PEG i PPG używany jest bardzo mocno szkodliwy gaz Ethylenoxid, który uchodzi za substancję rakotwórczą, a także uszkadzają strukturę genetyczną komórek, ale nie dajmy się zwariować... Oddychanie też nas zabija :)

      Ogólnie uważam, że MLS jest daleko w składzie i po kompleksie ziołowym, więc jeśli nie masz nadwrażliwości na SLS i inne podobne to możesz szampon spokojnie używać.

      Po więcej informacji polecam link poniżej:
      http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebezpieczne_subst.php

      Usuń
    2. Skóry są tak różne, że bez testu i tak się nie dowiesz :)

      MLS jest też detergentem, nieco słabszym niż SLES ale nadal silnym. Został przebadany i dopuszczony do użytku, czyli nie może być bardzo szkodliwy.

      Na moje oko szampon ten może i wysuszać, i podrażniać, i uczulać. Ekstrakty ziołowe nie łagodzą detergentów w sensie dosłownym, mogą kompensować część ich działania. Może Ci wzmocnić włosy mimo MLS jeśli lubią się z ekstraktami.

      Usuń
    3. liliennas, mls nie jest w tym kosmetyku 'daleko w składzie' - najpewniej jest drugi pod względem ilości (zaraz po wodzie). pierwsza jest tutaj jakaś 'śnieżna' woda, a za nią kolejna woda, w której rozpuszczono kilkanaście roślinnych ekstraktów w prawdopodobnie niskim stężeniu. gdyby skład ten rozpisać zgodnie ze stężeniem danego składnika, to pewnie wyglądałoby to tak, że mielibyśmy wodę (aqua), detergent (mls) i dopiero wtedy różne różności, w tym te wszystkie ekstrakty. pozdrawiam:)

      Usuń
  4. Ja mam aż 3 produkty Lusha wszystkie to kremy/balsamy do rąk.

    Szukam takiego co ujarzmi moje wiecznie suche dłonie. W pracy mam tylko mydło dezynfekująca i po nim aż pęka mi skra między palcami. Wciąż kremuje dłonie po każdym myciu, ale nic nie daje mi tego czego szukam czyli:

    1. Głębokie nawilżenie
    2. Szybkie wchłanianie
    3. Długotrwały efekt

    Moje pytanie jest następujące. Który z kremów będzie najbardziej treściwy/nawilżający/odżywczy? Który będzie wg Ciebie dobrze się wchłaniał, a który będzie zostawiał film?

    SMITTEN
    Chamomile Infusion, Almond Oil, Marigold Infusion, Organic Cold Pressed Flaxseed Oil, Glycerine, Stearic Acid, Cocoa Butter, Cetearyl Alcohol, Organic Cold Pressed Wheatgerm Oil, Organic Cold Pressed Avocado Oil, Extra Virgin Coconut Oil, Lanolin, Beeswax, Benzoin Resinoid, Rose Absolute, Cassie Absolute, Triethanolamine, *Benzyl Benzoate, Perfume, Methylparaben, Propylparaben


    HANDY GURUGU
    Rose Water, Shea Butter, Glycerine, Stearic Acid, Organic Almond Oil, Triethanolamine, Fresh Organic Lemon Juice, Vanilla Absolute, Rose Absolute, Chamomile Blue Oil, Organic Cold Pressed Evening Primrose Oil, Organic Peanut Butter, Organic Pumpkinseed Butter, Organic Cashew Butter, Organic Almond Butter, Tincture of Benzoin, Cetearyl Alcohol, Methyl Lonone, *Benzyl Salicylate, *Coumarin, *Geraniol, *Benzyl Benzoate, *Farnesol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Chlorophyllin, Methylparaben, Propylparaben

    HELPING HANDS
    Chamomile Water, Linseed Mucilage, Almond Oil, Glycerine, Stearic Acid, Shea Butter, Cetearyl Alcohol, Cocoa Butter, Triethanolamine, Honey, Lavender Oil, African Marigold Oil, Perfume, Alkanet Extract, *Limonene, Linalool, Methylparaben, Propylparaben


    Bardzo Ci dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Handy Gururu zostawi film i będzie się wchłaniać dośc długo - a kojące działanie masła shea jest nie do przebicia.

      Helping Hands ma szansę wchłaniać się najszybciej i być najlżejszy.

      Usuń
  5. Athena's Aloe Bio 50

    Skład: Aloe Barbadensis Leaf Juice (50%), Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Betaine, Dimethicone, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride, Amodimethicone, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Myristyl Alcohol, Panthenol, Citric Acid, Tocopherol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ceteareth-20, Trideceth-12, Limonene, Benzoic Acid, Hexyl Cinnamal, Dehydroacetic Acid, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

    KWC: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=49082

    Czy ten skład jest w miare dobry? Czy jest tylko wypełniony silikonami i nie jest warty uwagi?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pod względem działania - liczy się sok z aloesu i typowa "baza odżywkowa". Silikonów jest stosunkowo niedużo, betainy, shea i pantenolu tylko ciut.
      Konserwanty widywałam gorsze :)
      Taka humektantowa, całej pielęgnacji nie zapewni ale jeśli włosy lubią aloes to się ucieszą.

      Usuń
  6. Alverde, Haarol Mandel Argan (Olejek do włosów)

    Skład:Glycine Soja Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride, Argania Spinosa Oil*, Juglans Regia Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis Oil*, Arctium Lappa Extract*, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Helianthus Annuus Seed Oil, Parfum**, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Citronellol**.
    * Ingredients from certified organic agriculture.
    ** From natural essential oils.

    MOJE PYTANIE: Ze względu na ogólny zachwyt produktem i akurat mając szczęście być w niemieckim DM-ie zakupiłam ten oto olej. Użyłam go raz,trzymalam około poł godz pod ręcznikiem. Rewelacji po 1 nałożeniu nie zauważyłam, wręcz coś dziwnego.Nie moge nazwać tego ani puszeniem ani wysuszeniem, ale końcówki(te zniszczone) dziwnie zrobiły się nadzwyczajnie widoczne(Chyba ze tak miało być). Stąd moje pytanie: a)czy jego skład napewno jest tak rewelacyjny, b) czy jest jakiś składnik(i jaki) który może powodować to "dziwne" coś? c)czy jest to tylko kwestia faktu że było to 1 stosowanie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a) jest to zdecydowanie olejek o naturalnym składzie: oleje, w tym argan, ekstrakt z łopianu, witaminy A i E, olejki eteryczne. Nie ma sztucznych konserwantów.

      b) Nie każdy włos lubi zioła i olejki eteryczne, których tutaj nieco jest. Oprócz tego włosy mogą nie lubić się z którymś z olejów, chociaż stawiam na olejki eteryczne.

      Olejek o takim składzie nie zniszczy włosów, ale u Ciebie PODKREŚLIŁ zniszczone końce - Ty o tym wiesz ale piszę dla potomnych.

      Usuń
  7. Bardzo proszę o przeanalizowanie poniższego składu:)

    NAZWA: ECO HYSTERIA: MASKA DO WŁOSÓW. MEGA ODŻYWIENIE.
    Producent: ORGANIC SHOP

    SKŁAD: Aqua with infusions of: Organic Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Caviar Extract, Organic Вutyrospermum Parkii, Organic Mauritia Flexuosa Fruit Oil; Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetyl Ether, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid.

    PYTANIE: Czy sprawdzi się ta maska na łamiących się, suchych, puszących się włosach???:)

    Z góry bardzo bardzo dziękuję i pozdrawiam:*

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ładny skład :)
      Skład jest tak opisany, że trudno powiedzieć, ile w niej jest składników roślinnych.
      Dużo zależy od tego, jak Twoje włosy zareagują na każdy składnik -
      Ogólnie nie zaszkodzi, wygładzi, ale trudno ocenić, czy pomoże.

      PS polecam olejowanie, kilka intensywnych sesji np przez tydzień

      Usuń
    2. jako posiadaczka suchych i puszących się włosów powiem, że po składzie wnioskuję, że ta odżywka odżywi, ale na spektakularny efekt bym nie liczyła przy stosowaniu jej 'solo'. i tutaj przyznaję rację wiedźmie, że takie włosy warto potraktować olejem (co oczywiście nie wiąże się z nieużywaniem wyżej wspomnianej odżywki, a wręcz przeciwnie):)

      Usuń
  8. pisalaś ostatnio o pielęgnacji włosów mocno zniszczonych i suchych i o całkowitym unikaniu ziół. Czy te dwie odżywki są okej? duzo dobrego na ich temat slyszałam.
    John Masters Organics, Honey & Hibiscus Hair Reconstructor (Odżywka regenerująca do włosów z miodem i hibiskusem):
    Skład: Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice,* Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Panthenol, Hydrolyzed Soy Protein, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil,* Honey,* Arnica Montana (Arnica) Flower Extract,* Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract,* Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract,* Calendula Officinalis (Calendula) Flower Extract,* Hibiscus Sabdariffa (Hibiscus) Flower Extract,* Hydrolyzed Wheat Protein, Tilia Tomentosa (Silver Linden) Bud Extract, Chondrus Chrispus Extract, Hydrolyzed Rhodophycea Extract, Macrocystis Pyrifera (Kelp) Extract,* Theobroma Grandiflorum (Cupuacu) Seed Butter, Hyaluronic Acid, Carrageenan, Fagus Sylvatica Bud Extract,* Glycerin, Citric Acid, Sorbitol, Calophyllum Tacamahaca (Tamanu) Seed Oil,* Olea Europaea (Olive) Oil,* Linum Usitatissimum (Flax) Seed Oil,* Borago Officinalis (Borage) Seed Oil,* Stearamidopropyldimonium Chloride, Soy Lecithin, Tocopherol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil,* Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,* Cananga Odorata (Cananga) Flower Oil,* Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil*.

    John Masters Organics, Lavender & Avocado Intensive Conditioner (Intensywna odżywka do włosów `Lawenda & awokado`):
    Skład: Aqua (Water), Aloe Barbadensis (Aloe Vera Leaf Juice) Gel, Cetearyl Alcohol, Panthenol (Vitamin B5), Sorbitol, Persea Americana (Avocado) Oil, Soy Protein, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Arnica Montana (Arnica) Extract, Camellia Sinensis (White Tea) Extract, Anthemis Nobilis (Chamomile) Flower Extract, Calendula Officinalis (Calendula) Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Orbygnia Speciosa (Babassu) Oil, Behentrimonium Chloride, Capric/Caprylic Triglycerides, Soy Lecithin, Tocopherols, Apis Meliferra (Honey), Lonicera Japonica (Honeysuckle) Leaf Extract, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Oil, Cymbopogon Martinii (Palmarosa) Oil.

    i jeszcze szampon:
    John Masters Organics Wieczorny pierwiosnek szampon do suchych
    Skład:
    Aloe barbadensis (aloe vera leaf juice) gel,* aqua (water), decyl glucoside, disodium cocoamphodiacetate, sodium cocoyl sulfoacetate, babassuamidopropyl betaine, panthenol (vitamin B5), sorbitol, symphytum officinale (comfrey) leaf extract,* lavandula angustifolia (lavender) flower/leaf/ stem extract,* urtica dioica (nettle) root extract,* equisetum hiemale (horsetail) leaf/stem extract,* chamomilla recutica (chamomile) flower extract,* achillea millefolium (yarrow) extract,* camellia sinensis (white tea) leaf extract,* salix alba (willow) bark extract,* lonicera caprifolium (honeysuckle) flower extract, hydrolyzed soy protein, cananga odorata (ylang ylang) flower oil,* pogostemon cablin (patchouli) oil,* citrus grandis (grapefruit) peel oil,* juniperus mexicana (cedarwood) oil,* citrus medica limonum (lemon) peel oil,* pelargonium graveolens (geranium) flower oil,* santalum album (sandalwood) oil*, guar hydroxypropyltrimonium chloride, wheat amino acids, sodium pca, arginine, serine & threonine (amino acids), potassium sorbate, sodium benzoate, sodium hyaluronate (hyaluronic acid), glycerin, oenothera biennis (evening primrose) oil,* helianthus annuus (sunflower) seed oil,* linum usitatissimum (flaxseed) seed oil,* borago officinalis (borage) seed oil,* simmondsia chinensis (jojoba) seed oil,* tocopherol, sulfur

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ban na zioła dotyczy skrajnie suchych włosów, albo nietolerujących, nawet jeśli nie są suche.
      Przy bardzo suchych włosach najlepsza powinna być odżywka typu gliceryna z olejem i emulgator.

      Analiza takich długich składów jest trudna, bo nie wiadomo, jak takie morze produktów zadziała sumarycznie NA KONKRETNYCH WŁOSACH.

      Odpowiadając:

      1. John Masters Organics, Honey & Hibiscus Hair Reconstructor (Odżywka regenerująca do włosów z miodem i hibiskusem)

      Ma proteiny przed jakimkolwiek olejem a poza tym cały zielnik ekstraktów. Może pogorszyć stan przesuszonych włosów i wzmóc łamliwość.

      2. John Masters Organics, Lavender & Avocado Intensive Conditioner (Intensywna odżywka do włosów `Lawenda & awokado`)

      Lepiej niż poprzedni, bo zaczynamy od humektantów, ale nadal protein i ekstraktów może być wystarczająco dużo, żeby zaszkodzić.

      3. Szampon

      Detergenty ma łagodne, ale jeśli coś w tym zielniku wysuszy włosy?

      Usuń
    2. "Przy bardzo suchych włosach najlepsza powinna być odżywka typu gliceryna z olejem i emulgator."- czy możesz jakąś maskę z takim składem polecic?

      Usuń
    3. Dla mnie będzie to BingoSpa z masłem shea, Timotei Organic Delight różowa albo Garnier Awokado Karite - ale to przy dobrej tolerancji masła shea i oleju kokosowego.

      Fructis Oil Repair ma dobrą opinię wśród zakręconych wizażanek, do spółki z Garnierem AiK są bardziej uniwersalne.

      Usuń
    4. a biovax z aloesem jest nawilżający? Mam włosy wysokoporowate więc raczej kokos odpada..

      Usuń
  9. Bardzo bym prosiła o przeanalizowanie składu tego szamponu :) Jest jedyny bez silikonów, po którym jestem w stanie rozczesać włosy, próbowałam juz kilkunastu i z sls i bez i za każdym razem włosy są tak "tępe" że nawet po odżywce/masce mam problem z rozczesaniem. Ten szampon wzięłam przez przypadek bo cenowo korzystny (niecałe 5 zł za 300 ml) i użyłam go na razie kilka razy i jest jak dla mnie na razie swietny, myje nim włosy co 2-3 dni, skalp na sls się nie buntuje, używam go do mycia omo. Zastanawiam się czy jednak na dłuższą metę nie wysuszy (piana wiadomo że nieco leci po włosach mimo, że uważam) i czy nadawałby się również do oczyszczenia włosów raz na jakies 2-3 tygodnie (oczyszczanie Barwą czy innymi ziołowymi to dla mnie istny koszmar z rozczesaniem mimo trzymania maski i szczotki TT...)


    oto skład:

    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopryl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Cocamide MEA, Panthenol, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Formate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Butylene Glycol, Citric Acid.


    Bardzo proszę o w miare mozliwości jak najszybszą pomoc, bo w niedziele wyjeżdżam na 2 tygodnie i zastanawiam się, czy nie zrobie sobie przesuszu myjąc nim co 2 dni jako OMO :)

    Patu

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Składowo to typowy "prosty szampon z SLS".
      Jeśli używasz go do OMO to powinno być w porządku, po to jest OMO :)
      Jakby zaczął wysuszać to zauważysz i zareagujesz, proste :)

      Usuń
    2. Jeszcze:
      Biovax do wypadających, do blond, do suchych zniszczonych z cynamonem

      Usuń
  10. Czarownico-proszę o wypowiedź, bo niezmiernie mnie to ciekawi:
    Fitomed, Mydlnica Lekarska, Szampon `Rumianek i słonecznik` do włosów koloryzowanych (odcienie jasne)
    Aqua, Herbs Extract, Coco Glucoside, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Peg-7-Glyceryl Cocoate, Polyquaternium-7, Lactic Acid, Fragrance, DMDM Hydantoin, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone

    szampon jest opisywany jako delikatny ziołowy-ze względu na ekstrakty roślinne na 2 pozycji,ale jak widać jest w nim trochę smaczków. ja go kupiłam przed analizą składu:) 3 ostatnie smaczki-są chyba w niewielkim stężeniu. jak myślisz czy cocamide dea na 4 pozycji-którego w produkcie gotowym nie powinno przekraczać 0,5%-wyznacza nam również to,że sls-również jest tutaj w niewielkich ilościach?
    używam tego szamponu jako zmywacz do oleju-nie chciałabym jednak zmyć dobrodziejstwa oleju zdzierakiem:)
    pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  11. O ile możemy ufać producentowi, że nie ma "błędów" w tym spisie - wszystkiego po Cocamide DEA jest baaardzo mało, również konserwantów, z tym, że Hydantoin może uczulać nawet w ilościach homeopatycznych.
    Ten szampon nie jest chemicznie zdzierakiem :)
    Choć może wysuszać ze względu na ekstrakty ziołowe i brak natłuszczaczy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzieki wielkie,najwazniejsze,ze rozumuje prawidlowo:)dopiero sie ucze:) faktycznie przy tym szamponie czuc pod palcami,ze odzywka jest niezbedna!

      Usuń
  12. Jak myślisz, czy ta odzywka nada się do nawilżania włosów?
    Staram sie unikać ziół, bo moje wlosy są jeszcze mocno przesuszone :(

    odżywka Yes to Carrots.
    Skład: Water (Aqua), Dead Sea Water (Maris Aqua), Silt (Maris Limus), Magnesium Chloride, Chamomila Recutita (Chamomile) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Calendula Officinalis Oil, Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Juice, Ipomoera Batatas (Sweet Potato) Extract, Cucumis Melo (Melon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Honey (Mel) Extract, Fragrance (Parfum), Dimethicone, Triticum Vulgare (Wheat Germ) Oil, Imidazolidinyl Urea, Cetrimonium Chloride, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ze względu na wodę morską i sól poczekałabym z nią, aż włosy poprawią formę. Gdyby nie sól - skład byłby idealny.

      Usuń
  13. prosze o analizę
    Odżywka do włosów z jojoby Logona.

    Skład: Aqua (Water), Glyceryl Stearate SE, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Betaine, Arctium Lappa Seed Oil*, Betula Alba Leaf Extract*, Urtica Dioica (Nettle) Extract*, Lawsonia Inermis (Henna) Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Lecithin, Lanolin, Glycerin, Lauryl Lactate, Mica, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Essential Oils), Sodium Citrate, Citric Acid, Silver Oxide, CI 77891, Limonene, Linalool

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ładny, wieloraki skład.
      Nada się do włosów suchych ale niekoniecznie przesuszonych. Olej jojoba należy do dość lekkich, nada włosom sprężystości i pomoże w utrzymaniu nawilżenia. Ekstrakty wzmocnią włosy i skórę głowy, nie powinny wysuszać. Dodateczek lecytyny i lanoliny dodatkowo zmiękczy i uszczelni włosy.
      Może obciążać bardzo cienkie włosy (nie znamy stężeń).
      Mamy tu dodatek miki - jeśli ma rozsądny rozmiar to doda włosom blasku.

      Usuń
  14. ORIFLAME, Tonik do włosów słabych

    Co obiecuje producent: Tonik pobudzający porost włosów, który jednocześnie wzmacnia i dodaje im witalności. Zawiera kompleks ReVive+ z kwasami owocowymi, kofeiną, peptydami i kwasami ochronnymi, pomagającymi wzmocnić włosy. Wmasuj w skórę głowy zaraz po umyciu.

    Ocena na stronie www.oriflame.pl - 4,2

    SKŁAD: AQUA, ALCOHOL DENAT., BUTYLENE GLYCOL, POLYSORBATE 20, SODIUM CITRATE, PARFUM, CITRIC ACID, PPG-26-BUTETH-26, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CAFFEINE, APIGENIN, OLEANOLIC ACID, BIOTINOYL TRIPEPTIDE-1

    MOJE PYTANIE: Moja droga, od wielu katalogów kusi mnie to "dziwne" coś. Jednak moim nieprofesjonalnym okiem spojrzałam na skład i myślę sobie, co niby jest w tym składzie takiego że mi wzmocni włosy i przyspieszy wzrost?Moje pytanie brzmi: a)jak oceniasz skład, b) czy jest jakiś cień szansy że to pomoże w przyspieszeniu wzrostu/wzmocnieniu włosa c)nie znam się,ale podejrzewam, że ten cały tonik może tylko narobić problemów w wysuszeniu skóry głowy, mam rację?

    Serdeczne pozdrowienia
    ps. dziękuję za poprzednią odpowiedź(pyt. odnośnie olejku arganowo-migdałowego z alverde- dałam mu drugą szansę w olejowaniu na odżywce(kilka kropli w łyżkę ulubionej odżywki) sprawdził się idealnie i ulepszył jej działanie i co najważniejsze przy 5 kroplach nie stłuścił ani nie obciążył włosów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a) skład to wg mnie sam alkohol z glikolem, reszta nie ma tu znaczenia
      b) akurat alkohol ma szansę przyspieszyć wzrost włosa i wzmocnić cebulki, ale o wiele lepiej sprawdzi się wcierka alkoholowa z wyciągiem ziołowym, witaminami itp
      c) to zależy od skalpu, ale może wysuszać, podrażniać i uczulić

      Usuń
  15. Krem do twarzy i ciała, (znów Oriflame :D)
    SKŁAD:
    AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, STEARYL ALCOHOL, DIMETHICONE, ETHYLHEXYL PALMITATE, CAPRYLYL GLYCOL, CETEARETH-20, STEARIC ACID, PARFUM, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, CERA MICROCRISTALLINA, IMIDAZOLIDINYL UREA, CARBOMER, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BHT, SODIUM HYDROXIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, NIACINAMIDE, SODIUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CALCIUM PANTOTHENATE, MALTODEXTRIN, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, PYRIDOXINE HCL, TOCOPHERYL ACETATE, SILICA

    Pytanie: a) czy nie będzie zapychał twarzy lub powodował innych złych rzeczy na mojej twarzy? b)w skali od 1-5 jak oceniasz jego nawilżanie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wklej sobie skład na tej stronie:
      http://www.cosdna.com/eng/ingredients.php

      Zobaczysz rozpiskę co do działania zapychającego czy drażniącego dla każdego ze składników.
      a) Ogólnie zapychać tak strasznie nie powinien ale minimalnie może.
      b) Utrzymać nawilżenie powinien, nie jestem pewna, czy je dostarczy.
      Niestety nie znamy dokładnych proporcji :)

      Usuń
  16. Cześć.

    Szukam płynu do higieny intymnej i natrafiłam na te oto trzy:

    Corine de farme My Intimate care Freshening 250ml

    Ingredients
    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Sodium Chloride, Disodium Cocoamphodiacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Parfum, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Lactic Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Benzoate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Zinc Ricinoleate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Laureth-3, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Sodium Lauryl Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, BHT, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate



    Femfresh Natural Balance Daily Intimate Wash 250ml

    Ingredients
    Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Polyquaternium-39, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tocopheryl Acetate, Chamomile Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycerin, Lactic Acid, Sodium Lactate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Dichlorobenzyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Methylparaben, Propylparaben, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Limonene, Linalool, Cl 14720, Cl 15510.


    Vagisil Feminine Wash - 175ml

    Deionized Water, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocoamidoprpyl Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, PEG-400, PEG-150 Pentaeerythrityl Tetrastearate, PEG-6 Capryllic/Capric Glycerides, Tocopheryl Acetate, Anthemis Nobilis Flower Extract, Fragrance, Polyquaternium-10, Lactic Acid, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Sodium Chloride, C142090, C119140


    Moje pytanie brzmi, który będzie najskuteczniejszy do higieny intymnej?


    Dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciężko zinterpretować "najskuteczniejszy"...
      Płyn do higieny intymnej wg mnie powinien:
      - mieć fizjologiczne pH (a tego nie widać po składzie)
      - zawierać kwas mlekowy lub inny pro(pre?)biotyk
      - możliwie nie mieć substancji zapachowych i poprawiających np konsystencję piany
      - mieć substancje łagodzące i przeciwzapalne
      Przede wszystkim powinien mieć delikatne detergenty, a żaden z powyższych nie będzie delikatny.

      Femfresh wygląda najgorzej bo ma morze soli i szemrane konserwanty.
      Vagisil ma choć rumianek i aloes przed zapachem, co oznacza, ze może być lepszy, o ile dobrze się reaguje na te składniki, bo znam "aloesowych i rumiankowych alergików".

      Nie lepiej Facelle? Lactacyd? AA?

      A co człowiek to potrzeby, jeden z moich ginekologów zaleca mydło Bambino.

      Usuń
    2. Mieszkam w irlandi a to kraj pastuchów... to jedyne żele jakie udało mi się znaleźć (w Bootsie).

      Dziekuję

      Usuń
    3. Ę, przykro mi :) Z trojga złego Vagisil najlepszy :)

      Usuń
  17. Czy jest to maska mocno nawilżająca nie zawierająca ziół i protein?

    Equilibra, maska do włosów, intensywne odżywianie i regeneracja
    aqua, aloe barbadensis leaf juice, cetyl alcohol, lauryl alcohol, cetrimonium chloride, brassica campestris oleifera oil, argania spinosa kernel oil, hydrolyzed wheat protein, bambusa vulgaris sap extract, hydroxyethylcellulosa, lecithin, tocopherol, ascorbyl palmiatate, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, propylene glycol, lauradimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, cetrimonium methosulfate, quaternium-91, citric acid, sodium phylate, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, parfum.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A popatrz w skład czy są to proteiny (protein, keratin, silk) i ekstrakty (extract).

      Dla suchych włosów proponowałabym coś z większą ilością olejów niż aloesu a tu jest go sporo.

      Usuń
  18. Witaj, Wiedźmo :) Ostatnimi czasy zaopatrzyłam się w masło do ciała Green Pharmacy. W jego składzie masło shea jest na drugim miejscu w składzie i zastanawiałam się, czy nadałoby się do 'olejowania' włosów :) Oto pełny skład:
    Aqua, Butyrospermum parkii (shea) butter, cyclopentasiloxane, cetearyl alcohol, ceteareth-20, ethylhexyl sterarate, c-12-15 alkyl benzoate, glyceryl stearate, rosa moschata seed oil, camelia sinesis leaf extract, tocopheryl acetate, acrylates, parfum, triethanoloamine, phenoxyetanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, linalool, hexyl cinnamal, geraniol, citronellois, limonene, eugenol, citral, cl 14720
    Pozdrawiam, Ren :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skład masełka wygląda bardzo przyjemnie! Zdecydowanie włosy mogą z niego skorzystać, tzn jeśli lubią się z poszczególnymi masłami i olejami.
      Może się opornie zmywać więc wskazana mała ilość.
      Może obciążać więc lepiej nałożyć od ucha w dół i niewiele

      Usuń
  19. Gliss Kur, Color Protect, Ekspresowa odżywka regeneracyjna
    Skład: Aqua, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Dimethiconol, Polyquaternium-16, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Lactic Acid, Prenius Armeniaka Kernel Oil,Panthenol, Parfum, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Laurdimonium, Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Ptotein, Benzophenone-4, Hydrolyzed Keratin, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl, Methylpoppional, Benzyl Alcohol, Limonene, Coumarin, CI 15985, CI16255.

    Co myślisz o tej odżywce?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Standardowy spray Gliss Kura, czyli szału pewnie nie zrobi ale ułatwi rozczesywanie i wygładzi. Substancje odżywcze raczej w małych ilościach, jak to w sprayu
      Silikony wymagające cocamidopropyl betaine czyli średniego detergentu do zmycia.

      Usuń
  20. GARNIER intensywna pielęgnacja zniszczonej skóry rąk.

    SKład:
    http://imageshack.us/a/img577/8374/skado.jpg
    Przepraszam za taką formę składu ale nigdzie w internecie nie mogę znaleźć lepszej jakości zdjęcia lub samego składu.

    Pytanie:Ostatnio lekko przeproteinowałam włosy. Wieczorem wychodząc na spacer nasmarowałam produktem ręce i nadmiarem kremu przejechałam po końcówkach przesuszonych i sztywnych włosów. Nagle moje włosy stały się miekkie jak jedwab. Na składach nie znam się ni w ząb dlatego pytam co tak pozytywnie mogło na nie zadziałać? Czy to przez glicerynę na pierwszym miejscu czy przez jakieś silikony w składzie? Czy ten skład nadawał by sie jako jakiś zabezpieczacz końcówek?? Efekt naprawde piorunujący.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trudno wskazać mi konkretny składnik, ale raczej zagrała całość, humektantowo-emolientowa + odpowiednia wilgotność powietrza :)
      Czy nada się jako zabezpieczacz to zależy od Twoich włosów, ich stanu i jak się zużywają, może być za delikatny przy szybko "zużywających" się końcówkach.

      Usuń
  21. Cześć, czy mogłabyś sie przyjeżeć temu szamponowi?
    Provida Organics - oliwka i koniak
    SKŁAD: Aqua, Coco-Glucoside, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Coco Sulfate, Mare sal, Alcohol (Cognac), Parfum*, Sodium Cocoyl Glutamate, Disodium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Sucrose Cocoate, GlycerylOleate, Sulfated Castor oil, Betain, Olea Europea**, limonene*, linaool*, geraniol*, citronelol*, achilea millefolium** *=100% naturalny, **+pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych.


    poszukują szamponu, który bedzie delikatny dla skóry głowy, moja bardzo nie lubi SLS i SLES no i mam włosy wysokoporowate mocno suche, czy taki szampon powinien sie sprawdzic? (czytałam Twoj post, gdzie zabraniasz uzywania ziół przy włosach suchych... wszystkich?)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zaraz zabraniam - uświadamiam, że większość ziół zwłaszcza w dużych stężeniach może nieźle wysuszać. W poście tym na pewno opisałam, na które zioła uważać a które uważam za bezpieczniejsze.

      Szampon zaliczyłabym do łagodnych i stosunkowo niegroźnych dla skalpu i włosów - stężenie alkoholu będzie stosunkowo nieduże więc raczej niegroźne.
      Zawiera Sodium Coco Sulfate, czyli braciszka SLS (SLES?) w ilości, która przy nadwrażliwości skóry też może zaszkodzić.
      Smaczne kąski są niestety po zapachu, a szkoda.

      Śmiem zasugerować, że szampon typu Hipp / Babydream / Balsam do kąpieli BDfM lub ich odpowiedniki z DM mogą być lepszym rozwiązaniem.

      Usuń
  22. Szampon i odżywka z Biedronki Elisse, czy będą odpowiednie do włosów farbowanych, suchych i puszących się ?

    **Szampon Odżywczy Dry Hair Solution Elisse**
    Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-4 Distearyl Ether, Distearyl Ether, Dicaprylyl Ether, Laureth-2, Sodium Chloride, Parfum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Citric Acid, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool, Alpha Isomethyl Ionone, Glycerin, Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinoe, Methylisothiazolinoe.

    **Odżywka Elisse do włosów suchych i zniszczonych**
    Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Laureth-8, Succinoglycan, Cetyl Alcohol, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Glycerin, PEG-8, PEG-8/SMOI Copolymer, Palmitoyl Meristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Parfum, Citric Acid, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Methylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone.


    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Metody, do których ja się odnoszę, sugerują unikać SLS w codziennej pielęgnacji włosów suchych, zniszczonych (bo takimi są farbowane) i delikatnych (bo raczej o tym świadczy puszenie). W związku z tym nie polecałabym w/w szamponu w codziennej pielęgnacji jeśli chodzi o nieszkodzenie kondycji włosa i zatrzymanie koloru. Może być niezłym szamponem oczyszczającym. Niezła lista konserwantów - uwaga wrażliwcy.

      Odżywka zapowiada się na stosunkowo lekką, regenerować nie ma wielkiej możliwości ale codzienne wygładzenie owszem. Wymaga SLS do zmycia co jakiś czas.

      Usuń
  23. a co sądzisz o tym szamponie, tez z biedronki:
    *Szampon Natei Naturals do włosów suchych i zniszczonych *
    Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Laureth-4, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Ammonium Lauryl Sulfate, Polyquaternium-7, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Styrene/Acrylates Copolymer, Hydrolyzed Ceratonia Siliqua Seed Extract, Zea Mays Starch, Guar Hydroxpypropyltrimonium, Chloride, Citric Acid, Parfum, PEG-60 Almond Glycerides, Macadamia Intergrifolia Seed Oil, Tocopherol, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Cl 19140, Cl 42051.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ten szampon może być nieco łagodniejszy niż powyższy, ale nadal to mocny szampon. Ze względu na oblepiacze (niewiele) może obciążać - nie wiadomo, czy u Ciebie ogarnie to puszenie czy jeszcze je wzmoże.

      Usuń
  24. Czy ta odżywka będzie dobra dla włosów farbowanych, suchych i puszących się ?
    **Isana Hair Professional, Oil Care Spülung** (Odżywka do włosów łamliwych i rozdwajających się)
    Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Citric Acid, Stearamidopropyl Dimethylamine, Hydrolyzed Wheat Protein, Argania Spinosa Oil, Panthenol, Quaternium-87, Niacinamide, Distearoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Parfum, Linalool, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dla włosów powinna być raczej dobra, ale nie jestem pewna, czy również dla farby. Wersja Gloss wydaje mi się lepsza, bo nie ma protein, które mogą przyspieszyć wypłukiwanie się farby oraz ma kwas cytrynowy dość wysoko, a on domknie łuski i spowolni ucieczkę pigmentu.
      Obydwie odżywki są niezgodne z CG, ale oblepiaczy jest niewielkie stężenie.

      Usuń
  25. witam prosze o analize kosmetyku:
    CUTISHELP MIMI EGZEMA Krem do twarzy ciała 75ml

    SKŁAD - INGREDIENTS (INCI):
    AQUA (WATER), CANNABIS SATIVA (HEMP SEED) OIL, VASELI-NUM ALBUM (PETROLATUM), GLYCERINE, CETE-ARYL ALCOHOL, STEARIC AND PALMITIC ACID, DIMETICONE, GLYCERYL STEARATE, POLYSORBA-TE 60, ZINC OXIDE, SORBITAN STEARATE, PEG-12 DIMETICONE, PHENOXYETHANOL, TOCOFEROL ACETATE, MAGNESIUM OXIDE, DEHYDROACETIC ACID, SILICA, ALLANTOIN, BISABOLOL, SODIUM HYDROXIDE

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Krem zdecydowanie tłusty i emolientowy. Ma kilka rodzajów substancji zostawiających w miarę trwałą warstwę ochronną na skórze - wazelina, silikon. Olej konopny, którego jest tu sporo, jest polecany w pielęgnacji skóry trądzikowej, ze zmianami zapalnymi. Ze względu na resztę może powodować zaskórniki. Będzie mieć delikatne działanie p/zapalne, łagodzące i gojące. Ryzyko uczulenia bardzo małe.

      Usuń
  26. Cześć kochana.

    Mam pytanie odnoście 3 kosmetyków (typów) z serii rosyjskiej. Chodzi o to, że z danej kategorii kosmetyków stać mnie na kupienie tylko jednego i nie bardzo wiem po skaldzie który lepiej się sprawdzi. Już zacieśniłam wyszukiwanie, ale i tak z chęcią się poradzę:

    1. Maska do włosów. Szukam takiej mocno nawilżającej i odżywczej mam suche końcówki a chce zapuścić włosy. Znalazłam takie oto 2:


    Maska drożdżowa pobudzająca wzrost włosów
    Aqua with infusions of: Yeast Extract, Betula Alba Juice; enriched by extracts: Inula Helenium Extract, Arctostaphylos Uva Ursi Extract, Silybum Marianum Extract, Cetrionium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Guar Gum, ; cold pressed oils: Triticum Vulgare Germ Oil, Ribes Aureum Seed Oil, Pinus Siberica Cone Oil, Rosa Canina Fruit Oil, Ascorbic Acid, Panthenol, Glucosamine, Citric Acid, Parfum, Benzoic Acid, Sorbic Acid

    Maska łopianowa wzmacniająca włosy
    Aqua with infusions of: Avena Sativa Oat, Betula Alba Juice; enriched by extracts: Salvia Officinalis, Rubus Chamaemorus, Rhodiola Rosea, Cetrionium Chloride, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Guar Gum, ; cold pressed oils: Arctium Lappa Seed Oil, Ribes Nigrum Seed Oil, Linum Usitassimum Seed Oil, Pyridoxine(wit. B6), Panthenol (wit.B5), Niacinamide(wit.PP), Citric Acid, Parfum, Benzoic Acid, Sorbic Acid


    2. Szampony do włosów. Szukam czegoś do codziennej pielęgnacji, mój chłopak ma suchy skalp i przez co czasami łupież, szampony są wielkie więc nie chce kupować 2.

    Syberyjski szampon regenerujący na brzozowym propolisie No2
    Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar, Beeswax, Pollen Extract, Betula Alba Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Saponaria Officinalis Root Extract, Betula Alba Flower Pollen Extract, Mel, Urtica Dioica Extract, Panax Ginseng Oil, Calluna Vulgaris Oil, Betula Alba Flower Tar, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Lauryl Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Hydrolyzed Wheat Proteins, Hydrolyzed Avena Sativa Proteins, Atragene Sibirica Extract, Panthenol, Citric Acid.

    Syberyjski szampon wzmacniający na cedrowym propolisie No1
    Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar, Beeswax, Pollen Extract, Pinus Sibirica Ledeb Oil, Saponaria Officinalis Root Extract, Picea Albies Wood Tar, Alfredia Cemua Cass Extract, Berberica Sibirica Pall Extract, Veronica Officinalis Extract, Geranium Pratense Extract, Panax Ginseng Extract, Araliaceae Juss Extract, Centaurium Erythraea Extract, Pinus Sibirica Pollen Extract, Jasminum Officinale Flower Wax, Cedrus Deodora Wood Oil, Rubus Saxatilis Oil, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Lauryl Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Tocopherol, Niacinamide, Citric Acid.

    Syberyjski szampon przeciw wypadaniu włosów na łopianowym propolisie No3
    Aqua with infusions of: Pinus Palustris Wood Tar, Beeswax, Pollen Extract, Lappa Seed Oil, Saponaria Officinalis Root Extract, Mel, Althaea Officinalis Root Extract, Salvia Officinalis Oil, Carum Carvi Oil, Salix Alba, Bud Tar, Magnesium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Lauryl Glucoside, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Panthenol, Niacinamide, Citric Acid.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co do masek to skłaniam się troszkę bardziej do 2 ale pierwsza ma drożdże więc się waham.

      Co do szamponów to nie mam pojęcia :) Chyba 3-ci bo ma najkrótszy skład i nie powoduje u mnie zeza :P

      Usuń
  27. 3. Szukam kremu serum dla mojej suchej atopowej skóry. Niestety moja skóra szybko przyzwyczaja się do kremów i serum więc wciąż muszę je zmieniać :( lekkie zmarszczki, nie mam problemów z przebarwieniami czy przyszczami, nie mam tendencji do zapychania porów.

    Organiczny krem przeciw pierwszym zmarszczkom 25-35 na dzień
    Aqua with infusions of extract of OrganicAngelica Archangelica, Rosa Dahurica Pallas Extract, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Crambe Abyssinica Seed Oil, Phellodendron Amurense Extract, Rubus Chamaemorus Extract, Ribes Aurum Seed Oil, Malva Alcea Extract, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetearyl Clucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Meadowfoam Estolide Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum, Limonene.

    Organiczne serum przeciwzmarszczkowe 35-50
    Aqua with infusions extract of Rhodiola Rosea Root Extract, Spirae Ulmaria Flower Oil, Organic Saponaria Officinalis Extract, Opuntia Coccinellifera Flower Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate SE, Helianthus Annuus Seed Oil, Triticum Vulgare Germ Oil, Hydrolyzed Wheat Protein, Ribes Nigrum Seed Oil, Calendula Officinalis Leaf Oil, Oryza Sativa seed Oil, Melissa Officinalis Leaf Oil, Xanthan Gum, Sodium Hyaluronate, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum.

    Dzięki

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardziej cenowo opłaca mi się kupić krem, ale serum wydaje się bardziej odżywcze przez olejki.

      Z góry wielkie dzięki
      Całuski

      Usuń
    2. O ja paskuda tyle zwlekać z odpowiedzią :/ Wybacz :(

      1. Maska - jak na suche włosy to wg mnie żadna ziołowa nie będzie nawilżać.

      2. Szampon - one będą miały podobny potencjał wysuszający (niestety całkiem wysoki). Długość składu ma tu niewielkie znaczenie, bo wszystkie zioła i oleje to "infusions" w wodzie, a detergentów jest tyle co zwykle. Ze względu na właściwości ziół przewodnich wybrałabym brzozowy.

      3. Napaszczowe - krem wydaje mi się o ciut bezpieczniejszy. Dla cery atopowej w moim odczuciu oleje są bezpieczniejsze, zioła generalnie nie są, ale to tylko moje odczucie.

      Usuń
  28. Hej, zastanawiam się, czy możesz mi przybliżyć znaczenie zapisu Aqua with infusions of? Jakie jest stężenie składników po nim zawartych i czy mają one właściwości pielęgnujące/odżywcze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W moim odczuciu tu nie ma żadnych zasad co do ilości :) Producent sygnalizuje, że przez wodę przewinęły się jakieś ekstrakty a wody z ekstraktami użyto więcej niż 1% więc jest wymieniona w kolejności wg stężeń.
      Nie spotkałam się z precyzyjnym określeniem ilości a nawet warunków kryjących się za tym zwrotem

      Usuń
  29. Mam 30lat, Stosuje tylko krem na noc, rano nie oczyszczam i nie kremuje twarzy, raczej nie maluje się. Szukam nawilżającego-natłuszcajacego kremu nie powodującego zaskórników, a jednak kremu dbającego o moją skórę skłonną rodzinnie do zmarszczek. bardzo proszę o pomoc w wyborze kremu
    na oku mam
    Krem z ekstraktem z marchwi 30+ AVA Eco Garden 50 ml
    Skład: Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Phytosqualan, Olea Europaea (Olive) Oil*, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Zea Mays Starch*, Citric Acid, Sodium Carbonate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Beta-Carotene, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Ferula Galbaniflua Oil, Ricinus Communis Oil, Vanillin, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Sodium Phytate.

    Organiczny krem do twarzy na noc (do 35 lat) Apteczka Babuszki Agafi 50 ml
    Składniki: Aqua with infusions of organic extract of Angelica Archangelica, Rosa Daurica Pallas Extract, Phellodendron Amurens Extract, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Organic Butyrospermum Parkii, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Orbignya Oleifera Seed Oil, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Crambe Abyssinica Seed Oil, Meadowfoam Estolide, Rubus Chamaemorus Extract, Ribes Aurum Seed Oil, Malva Alcea Extract, Tocopherol, Disodium Ruthinyl Disulfate, Glyceryl Linoleate, Clyceryl Oleate, Inositol, Ascorbic Acid Polypeptide, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum, Limonene.

    myślałam też o kremie recenzowanym przez Panią ale Krem brzozowy z betuliną SYLVECO boje sie że bedzie za bardzo zapychający-zakórniki, wągry.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zacznę od końca. Obydwa kremy brzozowe Sylveco mają niski potencjał zapychający, bo tu główne znaczenie ma nie konsystencja tylko wielkość cząsteczek, więc ewentualne "zapchanie" świadczy o potrzebie lepszego oczyszczania. (Moim zdaniem)

      Pozostałe kremy mają tzw ładne składy, pełne dobroci!
      Myślę, że krem Ava będzie lepiej ujędrniać i nawilżać ale ma większą szansę powodować zaskórniki.
      Krem Babuszki też wygląda nieźle, dzięki ekstraktom będzie mieć inne działanie niż Ava i Sylveco, bardziej łagodzące i przyspieszy gojenie się niespodzianek.
      Lekki krem Sylveco ma najniższy potencjał zaskórnikotwórczy.

      Usuń
    2. ojejku dziękuję bardzo za tak pioronującą odpowiedź :D :*
      zapomniałam dopisać że pory mam wielkie, czy któryś z kremów może z nimi zawalczyć? czy po prostu powinna iść w oczyszczanie i tonizowanie

      Usuń
    3. Nie jestem specjalistką ale pory zwężą raczej niskie stężenia kwasów niż ekstrakty i oleje. Zaplanować lepsze oczyszczanie

      Usuń
  30. przygotowuję się do dnia darmowej do dnia darmowej dostawy, więc ponękam Panią o kosmetyki do mycia włosów a może skalpu raczej, bo: włosy mam super gęste, niskoporowate zdrowe i mocne ale skalp swędzi, "ględzi" i kiedyś wieczny łupież. Dzieki Pani zrezygnowałam z farb do włosów z chemią (obecnie henna) zrezygnowałam z SLS, od jakiś 4 miesiecy ortodoksyjnie bez sls, kupiłam odżywkę bez silikonów (jakieś 2m temu). próbowałam myc głowę mydłem aleppo chyba 25% ale jest to zabieg upierdli... efekty są lepsze bo już nie mam ciąglęgo suchego łupieżu na głowie. pojawia się rzadko no ale głowa jedna swędzi.. :( czy detoksykacja od chemi musi być dłuższa? jakie produkty poleciła by Pani moim włosom?
    ps pani post o powodoach łupieżu pześledziłam

    OdpowiedzUsuń
  31. nie "paniuj" mi, młoda jestem :)
    Skalp i produkty myjące to jest złożona kwestia i trudno coś wymyślić zaocznie...
    Może tu coś znajdziesz? http://www.wiedzmabloguje.com/2012/08/zrodo-wszelkiego-za-przyczyny-i-skutki.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. a ja nie jestem młoda, to dopiero moja ruga piętnastka :D "pani" znika
      lekcje zadane odrobiła i tematy o łupieżu przeczytałam przed zadaniem pytania, a swędy dalej
      zastanawiam sie jakiego szamponu i odżywki szukać. bardziej ziołowego, do włosów suchych czy może dać sobie spokój i wsiąść szampon dla niemowląt

      Usuń
  32. Witam serdecznie,
    jestem początkująca w analizie składów i próbuję dokonywać analiz samodzielnie, więc mam pytanie tylko do jednego składnika, który mi sprawia problem, a nie całego składu :)
    Jest to Hydrogenated Coconut Oil, czyli uwodorniony (utwardzony) olej kokosowy.
    Z tego co wiem, o ile "naturalny" olej kokosowy ma super właściwości, to ten "hydrogenated" już nie - jest przetworzony chemicznie i jego główną zaletą jest długi termin przydatności. Do spożywania "hydrogenated" się nie nadaje, ze względu na to, że to tłuszcz trans, szkodliwy dla zdrowia (natomiast ten naturalny, nieprzetworzony oczywiście nie jest szkodliwy, a wręcz przeciwnie - bardzo dla diety wartościowy).
    PYTANIE: Jak wpływa na skórę uwodorniony olej kokosowy? Czy jest szkodliwy? Czy jest szkodliwy dla włosów? Czy jest duża różnica między uwodornionym, zwykłym, a takim "z pierwszego tłoczenia" (jeżeli chodzi o stosowanie zewnętrzne)?
    Ze względu na ogrom artykułów w sieci dotyczących szkodliwości uwodornionych olejów W DIECIE nie mogę znaleźć kompletnie nic na temat jego wpływu na skórę, jeżeli chodzi o włosy są tylko ogólne uwagi typu: "konserwant, nadaje konsystencję" :(
    Proszę bardzo o pomoc!!!
    Pozdrawiam,
    Magda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. @Magda
      Fizycznie HCO będzie najbliżej trójglicerydów i maseł. Duża cząsteczka o działaniu powlekającym. Może powodować zaskórniki.
      Jest używany w kosmetykach Lavery zamiast emulgatorów - to raczej dobrze świadczy, oni nie mają w składzie oczywistych świństw.
      HCO nie będzie mieć korzyści z małych rozmiarów cząsteczki oleju kokosowego, pozostanie na skórze zamiast w nią wnikać. Nie liczyłabym też na cudowne właściwości antybakteryjne jakie ma nieprzetworzony CO.
      Jeśli kupujesz do użytku w roli głównej - wybrałabym nieprzetworzony olej. Tymczasem gotowego kosmetyku nie skreśliłabym z tym składnikiem, emolienty naturalnego pochodzenia są dobre.

      Usuń
  33. witam,
    zakupiłam ostatnio maskę do włosów mogłabyś ocenić czy ta maskę mogę mieszać z płynną czystą keratyna w ampułce i czy spokojnie można ją stosować na skalp?
    skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii, Cetrimonium Chloride, Argania Spinosa Kernel Oil, Ceteareth-25, Parfum, Panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, Bezophenone-4, Citric Acid, Sodium Methylparaben, Benzyl alcohol, Methylchlorisothiazolinanone, methylisothiazolinone.
    Przepraszam za ewentualbe błędy w pisowni ale trudne te słowa niektóre.xd proszę o odpowiedz. ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dopisz proszę, co to za maska, firma i nazwa.

      Maska powinna się nadawać do nakładania na skalp, o ile nie masz problemu z przetłuszczaniem albo łupieżem i infekcjami.
      Można do niej dodać czystej keratyny, ale jej stężenie nie powinno przekraczać 5%

      Usuń
    2. 'bio protein mask with hydrolyzed bio-proteins' z carin niestety mam przetłuszczające sie włosy ( myję codziennie)

      Usuń
    3. No to już znasz odpowiedź...

      Usuń
  34. Czy mogę prosić o analizę odżywki w sprayu: **Marion, 7 Efektów, Ultralekka odżywka z olejkiem arganowym**, pod kątem włosów suchych i puszących się.
    Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-70 (and) Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, Coceth-7 (and) PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether (and) PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Phenyltrimethicone, Parfum, Sodium Sulfate, Phenoxyethanol (and) Ethylexylglycerin, Methylisothiazolinone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Benzyl Cinnamate, CI16255, CI 19140, CI 15985, Citric Acid, Triethanolamine.

    z góry dziękuję . olka

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Odżywki w sprayu to produkty nie mające wielkiego wpływu na stan włosów, a tylko wrażenia estetyczne.

      Odżywka to głównie woda i substancje wygładzające. Przy niskiej wilgotności powietrza troszkę nawilży i wygładzi, przy wyższej może tym bardziej powodować puszenie.
      Raczej nie obciąży włosów i raczej nie zaszkodzi skórze wrażliwej.
      Niezgodna z CG ze względu na pq.

      Usuń
  35. Witam
    Dostałam w prezencie poniższą maskę. Czy mogę prosić o jej analizę pod kątem włosów farbowanych, suchych i puszących się. Czy ewentualnie możnaby coś do niej dodać aby lepiej działała?
    **Eveline, Arganowa maska do włosów 8 w 1**
    Skład: Water, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Argania Spinosa Kernel Oil, Ceteareth-20), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Arctium Lappa Root Extract,Calendula Officinalis Flower Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Humulus Lupulus Cone Extract, Hypericum Perforatum Leaf Extract, Salvia Officinalis Leaf Extract, Saponaria Officinalis Root Extract, Hydrolyzed Keratin, Butyrospermum Parkii Butter, Poliquaternium-7, Panthenol, Equisetum Arvense Leaf Extract,Urtica Dioica Leaf Extract, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, Centella Asiatica Leaf Extract, Polysorbate 20, PEG-20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, DMDM Hydantoin ,Parfum, Methylchloroisothiasolinone, Methylisothiasolinone, CI 77492.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skład jest podobny do odżywki, więc do tej analizy dodam, że ma szansę być trochę bardziej emolientowa, czyli bardziej natłuszczająca i dociążająca. Powinna regenerować po farbowaniu i może ale nie musi spowalniać uciekanie farby z włosów.
      Ma mało humektantów i mało protein więc można ją wzbogacać pod tym kątem (np żelem hialuronowym; gliceryna może przyspieszać uciekanie koloru).

      Usuń
  36. Witam, zakupiłam ostatnio krem do twarzy (Sylveco- lekki krem nagietkowy) o takim oto składzie:
    Skład: Aqua, Vitis Vinifera Seed Oil, Glycine Soja Oil, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Glyceryl Stearate, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Benzyl Alcohol, Betulin, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Allantoin, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Calendula Officinalis Flower Extract, Saponaria Officinalis Root Extract, Lupeol, Oleanolic Acid, Betulinic Acid.
    Czy mogłaby go Pani przeanalizować w stosunku do cery mieszanej z tendencją do wyprysków? Obawiam się, że ten krem może mnie trochę 'zapchać' jednak jest on polecany dla osób z trądzikem..

    A tutaj skład hydrolatu Fitomed: Hamamelis Virginiana Leaf Water, citric acid, Aqua, Sodium Benzonate, Potassium Sorbate. Czy powinnam obawiać się tych konserwantów na końcu składu?
    Z góry dziękuje za odpowiedź, na którą czekam z niecierpliwością :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. W kremie Sylveco oleje bazowe to: z pestek winogron i sojowy. Winogronowy zawiera 16% omega-9 i do 11% kwasów nasyconych, sojowy odpowiednio 23% i 15%. Kwasy nasycone mają potencjał komedogenny, omega-9 może powodować krostki i stany zapalne. Niewątpliwie krem zawiera dużo składników łagodzących i przeciwzapalnych. Mimo zaleceń do używania kremu podeszłabym ostrożnie. Może u Ciebie wywoła wysyp a może nie, nie wiadomo, na co reagujesz.

      Co do hydrolatu - w/w konserwanty są uznane za bezpieczne w kosmetykach. Oczywiście ryzyko uczulenia i podrażnienia jest zawsze, ale tu nieduże.

      Usuń
  37. Ostatnio na rynku pojawiła się cała gama kosmetyków Tołpa. Wzrok przyciągają hasła: bez SLS, alergenów, sztucznych barwników, silikonów, parabenów i donorów formaldehydu. Czyli generalnie kosmetyk cud, miód i orzeszki:) Czy faktycznie tak jest? Czy skład faktycznie to potwierdza? Czy będą odpowiednie do cery tłustej i trądzikowej?

    Pianka dermo face sebio TOŁPA, do skóry wrażliwej, tłustej i trądzikowej
    Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Aqua, Cocamide DEA, Caprylyl/ Capryl Glucoside, Sodium Lactate, Styrene/Acrylates Copolymer, Lactic Acid, Parfum, Peat Extract, Salicylic Acid, Cinnamomum Zeylanicum Bark Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Glycerin, Capryloyl Glycine, Sarcosine, Propylene Glycol, Alcohol denat., Benzyl Alcohol, Sorbic Acid.


    Normalizujący płyn micelarny do mycia twarzy dermo face sebio, skóra wrażliwa, trądzikowa, tłusta
    Aqua, Polysorbate 20, Disodium Cocoamphodiacetate, Poloxamer 184, Glycerin, Peat Extract, Sodium Hyaluronate, Arctium Lappa Root Extract, Panthenol, Sodium Chloride, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Citric Acid, Parfum, Benzyl Alcohol, Sorbic Acid, Salicylic Acid

    Szampon green Tołpa normalizacja do włosów tłustych
    Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamide DEA, Behentrimonuim Chloride, Sodium Lactate, Laureth-7 Citrate, Peat Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Alcohol denat., Propylene Glycol, Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, CI 75810.

    Green nawilżanie - nawilżający krem do rąk Tołpa
    Aqua, Coco-Caprylate, Isoamyl Cocoate, Stearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Peat Extract, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Iris Florentina Root Extract, Ceteareth-20, Carbomer, Sodium Hydroxide, Disodium EDTA, Sodium Polyacrylate, Acacia Gum, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Chlorphenesin , Parfum

    Z góry dzięki:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wymagasz cudów... Skóra tłusta jest kapryśna i ciężko mi powiedzieć, czy akurat u Ciebie te kosmetyki się sprawdzą? Składy są na pewno lepsze, niż większości kosmetyków dostępnych w drogeriach. Są też o wiele łagodniejsze (potencjalna siła myjąca) od tych typowo adresowanych dla skóry tłustej, więc nie spowodują nadmiernej produkcji sebum z powodu wysuszenia, a oczyszczanie być może zapewnią ekstrakty ziołowe i kwasy w małych stężeniach.

      Usuń
  38. Witaj,
    proszę o rzut okiem na ten produkt:

    ZIAJA Cupuacu Olejek krystaliczny Twarz, Ciało, Włosy

    Skład: Cetearyl Ethylhexanoate, Shea Butter Ethyl Esters, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, BHA, Parfum, Linalool, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-isomethyl Ionone, Limonene

    Interesuje mnie czy ten skład jest przyjazny dla ludzkich włosów i czy warto go wypróbować do olejowania suchych, wysokoporowatych włosów.
    Z góry dziękuję za uwagi ;-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, skład jest przyjazny dla włosów. Emolient/emulgator dodatkowo ułatwi zmywanie. Tylko konserwanty mogą być ryzykowne w przypadku bardziej wrażliwej skóry

      Usuń
    2. I z tego co pamiętam zapach jest mocny

      Usuń
  39. Ok. Dziekuje za pomoc. Zapach wlasnie mi odpowiada. Taki orzeszkowo-slodyczowy :)pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  40. Cześć,
    używam poniższego szamponu, powiedz mi kilka słów analizując skład:
    elfa Pharm, o`herbal, szampon wzmacniający włosy z ekstraktem z korzenia tataraku
    http://rani-art.pl/2006-thickbox_default/szampon-wzmacniajacy-wlosy-o-herbal.jpg

    skład: AQUA, SODIUM MYRETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM LAURYT GLUCOSE CARBOXLATE*, LAURYL GLUCOSIDE*, LAURYL HYDROXYSULTAINE, GLYCERETH-2 COCOATE, ACORUSCALAMUS RHIZOME EXTRACT, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT*,NIACINAMIDE, PPG-3 CAPRYLYL ETHER, LAURYL LACTATE*, COCAMIDE MEA, POLYQUATERNIUM 10, GLYCERIN*, ALCOHOL DENAT., DISODIUM EDTA, CITRC ACID, PARFUM, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SORBIC ACID, HEXYL CINNAMAL, GERANIOL
    *składniki pochodzenianaturalnego

    OdpowiedzUsuń
  41. Jestem pod wrażeniem. Bardzo fajny artykuł.

    OdpowiedzUsuń

Czytelniku i Czytelniczko! Dziękuję za odwiedziny. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się swoją opinią i włączysz się do dyskusji.

Lawina spamu zmusiła mnie do blokady możliwości komentowania anonimom - mimo wszystko zachęcam Was gorąco i czekam na komentarze!